Opinie o Nas

Wielkoformatowe płytki

Technologia produkcji płytek ceramicznych jest stale udoskonalana. Rozwiązania, które przed laty byłyby niemożliwe do realizacji, dziś stanowią standard i biją rekordy popularności. Dobry tego przykład stanowią płytki wielkoformatowe. Duże płytki łazienkowe, podobnie jak duże płytki podłogowe wnoszą nową jakość i poszerzają możliwości w aranżacji wnętrz. Szczególnie ciekawą koncepcję stanowią rektyfikowane płytki wielkoformatowe, które łączą się niemal bezspoinowo, dlatego wizualnie tworzą wrażenie jednolitej struktury. Na ścianach i podłogach królują dziś płytki wielkoformatowe imitujące naturalne drewno, kamień, a nawet legitymujące się metalicznym połyskiem, co bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach industrialnych. Współczesne płytki wielkoformatowe dzięki zaawansowanym metodom produkcji są jednocześnie bardzo grube, co zapewnia im należytą wytrzymałość. Dzięki niskiej nasiąkliwości płytki wielkoformatowe znajdują zastosowanie również na zewnątrz, na przykład na tarasach, a nawet tworząc fragmenty elewacji budynku. 

Jest 132 produktów.

Pokazano 1-24 z 132 pozycji

Aktywne filtry

Z tych wszystkich względów płytki wielkoformatowe odgrywają szczególną rolę w ofercie naszego sklepu. Każdy klient znajdzie tu idealne duże płytki łazienkowe, przeznaczone do innych pomieszczeń, w tym przedpokoju, kuchni i salonu, a także bardzo interesujące duże płytki podłogowe. Oferta wiodących producentów odznacza się u nas bardzo atrakcyjnymi cenami, które idą w parze z jakością. Wygodne filtry znajdujące się na stronie ułatwiają naszym klientom wybór idealnych płytek wielkoformatowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Najważniejsze zalety płytek wielkoformatowych

Rosnąca popularność płytek wielkoformatowych wiąże się z tym, że w bardzo dużym stopniu poszerzają one możliwości aranżacyjne, a przy okazji wpisują się w wiele współczesnych trendów architektonicznych. Nowoczesne wnętrza domów i mieszkań najczęściej są urządzone w sposób dość ascetyczny, uwzględniający wykorzystanie prostych brył, minimalizm w warstwie dekoracyjnej, a także obecność dużych otwartych przestrzeni. Jednolita struktura ścian i podłogi jest w takich okolicznościach bardzo mile widziana, jednak płytki wielkoformatowe podbijają nie tylko nowoczesne wnętrza. Wystarczy wspomnieć o bardzo modnym stylu skandynawskim, a także inspirowanym wsią stylu rustykalnym, w których płytki wielkoformatowe do złudzenia imitują naturalne surowce, przede wszystkim kamień, ale również drewno.

Nie bez znaczenia pozostają praktyczne walory płytek wielkoformatowych. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością, a ich parametry są stale poprawiane dzięki coraz nowocześniejszym metodom produkcji. Łączenie przy pomocy bardzo cienkich spoin jest oczywiście bardzo miłe dla oka w wielu stylach aranżacyjnych, ale zwiększa funkcjonalność płytek, kiedy w pomieszczeniu panuje podwyższony poziom wilgoci. Dlatego tak bardzo cenione są obecnie duże płytki łazienkowe, zarówno usytuowane na ścianie, jak i duże płytki podłogowe. Wilgoć nie może przedostać się w zakamarki tworzone przez tradycyjne spoiny, a jednocześnie taka jednolita powierzchnia jest o wiele prostsze i wygodniejsze w czyszczeniu.

Płytki wielkoformatowe o zróżnicowanym designie

Asortyment naszego sklepu doskonale pokazuje, jak duży potencjał płytki wielkoformatowe prezentują pod względem designu. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o kolorystykę – barwienie płytek w niemal dowolny sposób jest dzisiaj standardem, ale duże płytki łazienkowe oraz przeznaczone do innych pomieszczeń są obecnie zdobione również na inne sposoby. Pokrycie płytek wielkoformatowych szkliwem nadaje im ciekawy połysk, który może przybierać postać metaliczną. Takie rozwiązanie znakomicie komponuje się z wnętrzami w stylu industrialnym, z którego bardzo chętnie korzystają właściciele poprzemysłowych loftów. Jednak płytki wielkoformatowe powszechnie występują również w wersji matowej do złudzenia przypominającej między innymi kamień lub beton.

Zupełnie inną koncepcję tworzą płytki wielkoformatowe pokryte bogatymi zdobieniami, na przykład ornamentyką wykorzystującą motywy roślinne. Czym charakteryzują się niektóre duże płytki łazienkowe, ale również płytki wielkoformatowe przeznaczone do kuchni. Właściciele mieszkań coraz chętniej wykorzystują też duże płytki podłogowe w wariancie drewnopodobnym. Wizualnie nie odbiegają one od wyglądu naturalnego drewna, ale mają swoje unikalne walory związane między innymi z utrzymaniem czystości. Z kolei gładkie lot pokryte wyłącznie delikatną strukturą duże płytki łazienkowe lub przeznaczone do salonu czy kuchni stanowią gratkę dla miłośników nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Duże płytki łazienkowe

Wśród płytek wielkoformatowych dominującą rolę odgrywają duże płytki łazienkowe, bo właśnie w tych pomieszczeniach najbardziej uwydatniają się ich walory funkcjonalne i stylistyczne. Nikogo nie trzeba przekonywać, że gładkie i jednolite powierzchnie, zwłaszcza utrzymane w białej bądź jasnej kolorystyce wizualnie powiększają wnętrze i dają domownikom jakże pożądane poczucie swobody, nawet w mniejszych łazienkach. Zdecydowana większość produktów dostępnych w naszym sklepie to rektyfikowane duże płytki łazienkowe. Proces rektyfikacji prowadzi do powstawania praktycznie idealnie gładkich krawędzi, a dzięki temu płytki wielkoformatowe są łączone przy pomocy bardzo cienkich, praktycznie niezauważalny w swoim tworząc wrażenie jednolitej, gładkiej struktury. Jednocześnie rektyfikowane duże płytki łazienkowe mają ogromne walory praktyczne polegające na łatwiejszym utrzymaniu czystości w pomieszczeniu. W cienkich spoinach nie gromadzi się brud, a wilgoć przedostaje się do nich w bardzo ograniczonym zakresie. W ten sposób właściciele nowoczesnych łazienek mogą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu zyskując designerskie i łatwe w czyszczeniu wnętrze. Trzeba jednak wspomnieć że duże płytki łazienkowe występują także w wariantach, które lepiej pasują do klasycznych łazienek w stylu retro, albo glamour. Ciekawym przedstawicielem tej kategorii są płytki wielkoformatowe doskonale imitujące naturalne kamienie, przede wszystkim niezwykle elegancki marmur.

Płytki wielkoformatowe do salonu i kuchni

Obecnie płytki wielkoformatowe coraz częściej można dostrzec również w domowych salonach i kuchniach. Prezentują się tam niezwykłe schludnie i elegancko stanowiąc bardzo ciekawą alternatywę dla jednolitych pokrytych tynkiem i farbą ścian. Decydują o tym oczywiście wspomniane już niezwykle szerokie możliwości designerskie, bo zależnie od wyboru płytek wielkoformatowych salon może nabrać szykownego stylu, motywów industrialnych, albo stać się inspirowanym naturą wnętrzem skandynawskim. W kuchni zastosowanie płytek wielkoformatowych ma równie duży sens, jak duże płytki łazienkowe. W tym pomieszczeniu również zbiera się wilgoć, a jednocześnie ma ono skłonność do powstawania zabrudzeń, które bardzo łatwo usunąć z gładkiej powierzchni. Dlatego płytki wielkoformatowe mogą pokrywać już nie tylko ściany, ale również stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych kuchennych blatów, ponieważ są niezwykle odporne na uszkodzenia.

Duże płytki podłogowe

Ogromną popularność zyskują duże płytki podłogowe dostępne w naszym sklepie w bardzo wielu wariantach. Duże płytki podłogowe w wersji drewnopodobnej doskonale imitują naturalne drewno, ale są pozbawione jego wad, czyli skłonności do zarysowań i uszkodzeń parkietu. Jednolita powierzchnia nie wymaga lakierowania lub olejowania, a także w drobnych napraw, zwykle niezbędnych po pewnym czasie. Duże płytki podłogowe dzięki odporności na zarysowania pozwalają przyjąć w salonie gości i zorganizować taneczną imprezę bez konieczności zmieniania obuwia. Gdy na parkiecie złożonym z płytek wielkoformatowych pojawią się zabrudzenia, ich usunięcie jest niezwykle proste przy pomocy mopa i można tego dokonać bez użycia detergentów.

Płytki wielkoformatowe rektyfikowane

Praktycznie wszystkie płytki wielkoformatowe dostępne w ofercie naszego sklepu to duże płytki podłogowe i naścienne w wersji rektyfikowanej. Ten szczególny proces produkcji, w wyniku którego powstają idealnie równe krawędzie pozwala łączyć płytki w sposób bezspoinowy. Technologia zyskała na popularności w ostatnich latach, a duże płytki podłogowe i naścienne poddane rektyfikacji nie ustępują swoim tradycyjnym odpowiednikom pod względem ceny, więc ich wykorzystanie nie generuje nadmiernych kosztów.

Płytki wielkoformatowe do wnętrz i na zewnątrz 

Jednocześnie współczesne płytki wielkoformatowe zazwyczaj cechują się niską nasiąkliwość on, co sprawia że są mrozoodporne. Dlatego mogą zdobić nie tylko wnętrza domów i mieszkań, ale również pojawić się na zewnątrz. Duże płytki podłogowe w specyfikacji mrozoodpornej doskonale nadają się do wykończenia eleganckiego tarasu, a niekorzystne warunki atmosferyczne nie mają na nie negatywnego wpływu, co jest niezwykle istotne w naszej szerokości geograficznej. Z tego samego względu płytki wielkoformatowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane w nieogrzewanych pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy ich pomocy wykończyć tak że ogrodową altankę, albo wykorzystać je do udekorowania fragmentu elewacji budynku części, gdzie znajdują się meble ogrodowe i domownicy spędzają dużo czasu.

Optymalny wybór płytek wielkoformatowych

Oferta płytek wielkoformatowych w naszym sklepie jest niezwykle szeroka i zachęcamy naszych klientów do zapoznania się z nią w całości, jednak wiemy, że często szukając płytek ceramicznych posiadają już Państwo gotowe inspiracje do urządzania swojego wnętrza. Dlatego na tej stronie produktowej umieściliśmy wygodne filtry, które pomogą w podjęciu decyzji. Płytki wielkoformatowe można między innymi filtrować pod względem ceny, aby dostosować ją do budżetu inwestycji, jednak zapewniamy, że niezależnie od kosztów, wszystkie płytki podłogowe i naścienne dostępne w naszej ofercie prezentują doskonałą jakość, bo pochodzą od renomowanych producentów. Wybór jest naprawdę szeroki. Kolejny filtr stanowi grupa wymiarowa – oprócz popularnych dużych formatów udostępniamy państwu także podłużne duże płytki podłogowe imitujące drewno. W naszej ofercie dostępne są płytki wielkoformatowe o zróżnicowanej powierzchni – polerowanej, matowej, jak również pokrytej strukturą kolejnymi istotnymi parametrami są rektyfikacja, mrozoodporność, a także grubość płytek, która przekłada się na ich wytrzymałość.

Montaż płytek wielkoformatowych

Decydując się na płytki wielkoformatowe należy dołożyć wszelkich starań, aby przeprowadzić ich montaż sposób prawidłowy. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie przygotowanie podłoża, które powinno być idealnie równe. Duże płytki łazienkowe, podobnie jak przeznaczone do innych pomieszczeń nie tolerują błędów w tym zakresie, a wszelkie uchybienia bardzo trudno zniwelować w przyszłości.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru idealnych płytek wielkoformatowych. W razie potrzeby zapewniane natychmiastową dostępność produktów, jak również możliwość ich dostawy