Opinie o Nas

Filtruj według

Płytki w formacie 80x80 cm

Płytki 80x80 cm to idealna opcja dla osób, które chcą uzyskać jednolite powierzchnie i ograniczyć ilość spoin. Świetnie prezentują się w dużych pomieszczeniach. Stosowane mogą być zarówno na ścianach, jak i podłogach, a mnogość modeli pozwoli wybrać rozwiązanie do każdego mieszkania. Oferowane na Płytki24 materiały wyprodukowane zostały przez najlepszych producentów. Wszystkie nasze płytki 80x80 cm charakteryzują się ciekawym wzornictwem, dużą wytrzymałością na uszkodzenia i odpornością na zarysowania. Są wodoodoporne oraz, w zależności od modelu, mrozoodporne. 

Jest 89 produktów.

Pokazano 1-24 z 89 pozycji

Aktywne filtry

Dostępne są kafle w stonowanych, neutralnych kolorach, pasujące do wnętrz klasycznych, płytki 80x80 cm imitujące beton lub metal, idealnie wtapiające się w industrialne i loftowe wnętrza, a także glazura marmuropodobna dla miłośników luksusu. Bogata oferta pozwala stworzyć dowolne aranżacje. 

Płytki 80x80 – kamienna inspiracja z natury

Natura powraca do łask. Coraz częściej sięga się po materiały naturalne lub te inspirowane otaczającym nas światem. Popularne są płytki 80x80 cm imitujące kamień. Wśród nich znaleźć można polerowaną glazurę marmuropodobną, matowe kafle o rysunku granitu, czy do złudzenia przypominające piaskowiec, a nawet kamienie półszlachetne. Kamieniopodobna glazura występuje w zimnych barwach i intensywnych deseniach, komponując się z nowoczesnymi i luksusowymi wnętrzami. Dla miłośników przytulnych aranżacji odpowiednie są płytki 80x80 cm o ciepłej kolorystyce i delikatnym wzorze, nadające pomieszczeniom harmonii i spokoju. 

Płytki 80x80 – luksusowy pokój kąpielowy

Pokój kąpielowy wykończony wielkoformatową glazurą zapiera dech w piersiach. Płytki 80x80 cm to idealne rozwiązanie do wymagających pomieszczeń takich jak łazienka. Częste zmiany temperatury i wilgotności przyczyniają się do powstawania grzybów i pleśni, chętnie bytujących na fugach. Dlatego praktycznym rozwiązaniem są duże kafle, które ograniczają ilość spoin do minimum. Czyszczenie jednolitych, gładkich powierzchni jest proste i szybkie. Wielkoformatowe płytki 80x80 cm dobrze prezentują się zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Optycznie powiększają i rozświetlają pokój kąpielowy. Same w sobie stanowią ozdobę pomieszczenia, dodając mu elegancji i luksusu. 

Jak prawidłowo położyć płytki 80x80 cm?

Odpowiednio położone płytki 80x80 cm są kluczem do ich trwałości. Choć kafle wielkoformatowe układa się szybciej, wymagana jest staranność i precyzja. Przed montażem należy zwrócić uwagę na jakość podłoża. Powinno być równe oraz pozbawione luźnych elementów. Wszelkie ubytki trzeba uzupełnić, a posadzkę warto wyrównać przy pomocy wylewki samopoziomującej. Podłoże trzeba dobrze zagruntować a płytki 80x80 kleić na specjalny, odkształcalny, elastyczny klej. Dzięki niemu podłoże będzie pracowało z kafelkami. Zadbać trzeba o odpowiednią szerokość spoin, aby fuga mogła przenosić naprężenia. Odpowiedni montaż pozwoli uniknąć pękania płytek i ich odchodzenia od podłoża. Prosimy zapoznać się z pełną ofertą sklepu. Zachęcamy do zakupów!