Opinie o Nas

Płytki w stylu hiszpańskim

Płytki w stylu hiszpańskim z pewnością należą do najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli ceramiki. Chociaż teoretycznie nowoczesne style aranżacyjne cechują się minimalizmem i mogłaby się wydawać że płytki podłogowe w stylu hiszpańskim oraz ich naścienne odpowiedniki nie są w modzie, wciąż cieszą się dużą popularnością wśród miłośników klasyki, a także bardziej ekspresyjnych sposobów wystroju wnętrz. Poza tym płytki w stylu hiszpańskim cechują się bogatą ornamentyka, ale we współczesnym wydaniu są niezwykle zróżnicowane. Ciekawych propozycji płytek w stylu hiszpańskim nie brakuje w naszym sklepie, bo cieszą się one dużą popularnością wśród klientów. Nasza oferta opiera się na propozycjach wiodących producentów, którzy płytki w stylu hiszpańskim dopracowali do perfekcji. Każdy klient bez problemu znajdzie tu płytki idealnie wpisujące się w stylistykę jego inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykle ciekawą i ekspresyjnym kategorią płytek!

Jest 65 produktów.

Pokazano 1-24 z 65 pozycji

Aktywne filtry

Płytki w stylu hiszpańskim, czyli bogata ornamentyka i kolorystyka

Płytki w stylu hiszpańskim są doskonale rozpoznawalne, szczególnie dla osób, które miały okazję odwiedzić to nic regulujący kraj. Płytki w stylu hiszpańskim doskonale odzwierciedlają jego historię i tamtejszy klimat, a także trwające przez wieki wpływy arabskie, które mocno odbiły się na architekturze. Tradycyjne płytki w stylu hiszpańskim tworzą swoisty patchwork złożony z ciekawych kompozycji geometrycznych, bogatej ornamentyki i dość wyrazistych, zróżnicowanych kolorów. Niektóre spośród nich nawiązują delikatnie do motywów roślinnych, inne tworzą mozaikę. Nie da się ukryć, że klasyczne płytki w stylu hiszpańskim są dość eklektyczne, ponieważ obok siebie występują na nich bardzo zróżnicowane barwy, a sąsiadujące ze sobą płytki z pozoru prezentują zupełnie inne motywy. Jednak w płytkach w stylu hiszpańskich nie można doszukiwać się losowości – zazwyczaj da się to wskazać dominujące barwy, które później w tworzą w pomieszczeniu wyjątkowy nastrój.

Płytki w stylu hiszpańskim doskonale spisują się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. We współczesnych łazienkach zdobią wybrane fragmenty pomieszczenia, na przykład tworząc obudowę wanny, albo pokrywają zaledwie jedną ścianę. Wedle współczesnych trendów płytki w stylu hiszpańskim należy stosować dość oszczędnie, aby swoją krzepliwością nie dominowały nad harmonią całego pomieszczenia. Jednak płytki w stylu hiszpańskim można z powodzeniem stosować również bardziej nowoczesnych aranżacjach, ponieważ ich współczesne odsłony są lekko zmodyfikowane, na przykład koncentrując się wokół jednej dominującej barwy. Wystarczy jednak jeden rzut oka na ceramikę zdobią pomieszczenie, aby dostrzec na niej iberyjską tożsamość.

W ofercie naszego sklepu znajdują się klasyczne płytki podłogowe w stylu hiszpańskim oraz płytki przeznaczone na ścianie, które wprost nawiązują do tradycyjnej hiszpańskiej stylistyki. Oprócz nich postawiliśmy jednak na patchworki wykonane w bardziej stonowanych, pastelowych barwach, między innymi odcieniach szarości i brązu. Takie płytki w stylu hiszpańskim mają bardziej uniwersalne zastosowanie i z powodzeniem można przy ich pomocy ozdobić łazienkę, kuchnię, a nawet przedpokój w bardziej nowoczesnym, niż klasycznym w mieszkaniu.

Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim

Dużym powodzeniem w naszym sklepie cieszą się płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, ponieważ stanowią dobry wybór do łazienki lub do kuchni, których właściciele nie boją się bardziej odważnych aranżacji. Warto wspomnieć, że płytki podłogowe w stylu hiszpańskim są naprawdę eleganckie, a przy tym budzą pozytywne skojarzenia, między innymi dotyczące wakacji w słonecznych krajach. Bardzo często dominującymi barwami na płytkach podłogowych w stylu hiszpańskim są odcienie niebieskiego, błękit, jak również żółte i pomarańczowy, co przywodzi na myśl nie bo, słońce, plażę i morze. W chłodniejsze zimowe i jesienne dni płytki podłogowe w stylu hiszpańskim z pewnością wniosą do domu sporo kolorytu i mogą wręcz poprawiać nastrój domowników.

Płytki w stylu hiszpańskim dostępne w wielu formatach

W naszym sklepie staramy się zaspokoić potrzeby wszystkich klientów, dlatego płytki w stylu hiszpańskim są u nas dostępne w wielu różnorodnych formatach. Najpopularniejsze są duże płytki kwadratowe, ponieważ najlepiej wpisują się one w mozaikę tworzoną przez płytki w stylu hiszpańskim, ale nie brakuje tu również płytek w zróżnicowanych formatach prostokątny w. Oprócz tego do oferty wprowadziliśmy także cokoły i stopnice, które zdecydowanie ułatwiają wykończenie bądź remont wnętrza, aby zadbać o każdy detal.

Rektyfikowane płytki w stylu hiszpańskim

Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, podobnie jak hiszpańskie płytki przeznaczone na ścianie to w ofercie naszego sklepu w większości płytki rektyfikowane. Co to oznacza w praktyce? Rektyfikacja jest procesem produkcji płytek polegającym na tym, że ostatecznie płytki są wyposażone w doskonale gładkie i równe krawędzie. Dzięki temu doskonale do siebie pasują, a co za tym idzie, można je łączyć przy pomocy bardzo cienkich spoin. Biorąc pod uwagę jak płytki w stylu hiszpańskim powinny prezentować się na ścianie, warianty rektyfikowane są świetnym pomysłem, ponieważ z daleka płytki w stylu hiszpańskim stworzą dzięki cienkim fugom jednolitą harmonijną mozaikę. Wystarczy dobrać spoinę w odpowiedniej kolorystyce, co nie będzie trudne z pomocą naszego sklepu.

Płytki w stylu hiszpańskim przygotowane przez najlepszych producentów

Płytek w stylu hiszpańskim nie trzeba dziś na szczęście sprowadzać aż z Półwyspu Iberyjskiego. Polscy wytwórcy ceramiki doskonale radzą sobie z produkcją tego typu płytek, które cechują się doskonałą jakością i wytrzymałością, ale również wspaniałą stylistyką. Współpracujemy wyłącznie z wiodącymi markami, takimi jak Opoczno, Ceramika Paradyż czy Tubądzin. Jednocześnie eleganckie płytki w stylu hiszpańskim są w naszym sklepie dostępne w naprawdę konkurencyjnych cenach, a na życzenie klienta zapewniamy również ich dostawę w wybrane miejsce. Zapraszamy do wyboru idealny w płytek w stylu hiszpańskich, a w razie potrzeby do kontaktu z jednym z naszych ekspertów!