Opinie o Nas

Płytki strukturalne

O płytkach ceramicznych dostępnych od lat na rynku z pewnością nie da się powiedzieć, że są monotonnym. Bogactwo kolorów, wzorów i rozmiarów, a także materiałów, z których są wykonane przyprawia o mały zawrót głowy. Kolejnym czynnikiem różnicującym jest kształt płytek, które dziś nie muszą być wyłącznie prostokątne bądź kwadratowe. W cenie jest między innymi mozaika. Nie trzeba wiele, by przy pomocy płytek stworzyć aranżację wnętrza, która okaże się niepowtarzalna i z pewnością będzie rzucać się w oczy odwiedzającym dom gościom. Niekiedy warto pójść jeszcze o krok dalej stawiając na płytki strukturalne. Wprowadzają one do wnętrz bardzo wiele kolorytu i z pewnością się wyróżniają, ponieważ zgodnie ze swoją nazwą są pokryte trójwymiarową strukturą, która wraz z padającym na powierzchnię światłem tworzy wspaniałe wzory.

Jest 169 produktów.

Pokazano 1-24 z 169 pozycji

Aktywne filtry

Szczególnym powodzeniem cieszą się białe płytki strukturalne z połyskiem, a także ich matowe wersje. Dzieje się tak prawdopodobnie ze względu na fakt, że biel oraz zbliżone do niej odcienie świetnie nadają się do wystroju łazienki, która w ten sposób wydaje się świeża i czysta, a optycznie sporo większa, niż jest w rzeczywistości. Płytki strukturalne białe, a także inne warianty kolorystyczne są szeroko dostępne w ofercie naszego sklepu, gdzie z pewnością znajdą Państwo propozycję idealną do nowatorskiego i eleganckiego wykończenia dowolnego wnętrza. Wszystkie płytki strukturalne w tej kategorii to propozycje renomowanych producentów doskonale znanych na polskim rynku. Większość produktów to płytki strukturalne rektyfikowane, bo zastosowanie tej technologii pozwala na używanie bardzo cienkiej spoiny. Niektóre propozycje to płytki strukturalne mrozoodporne, dzięki czemu świetnie nadają się także do użytku na zewnątrz, na przykład aranżacji tarasu, albo do ułożenia w nieogrzewanych pomieszczeniach. Zapraszamy do zapoznania się z tą kategorią i wyboru doskonałych płytek strukturalnych!

Najważniejsze zalety płytek strukturalnych wykorzystywanych w aranżacji wnętrz

Dziś urządzając wnętrza mamy do dyspozycji naprawdę wiele alternatyw, przy pomocy których można w efektowny sposób pokryć powierzchnię ścian. W ostatnich latach na popularności zyskały między innymi beton i kamień, a nawet szkło, jednak wciąż palmę pierwszeństwa dzierżawą płytki ceramiczne, które przybierają różnorodne formy, są łatwe w czyszczeniu i bardzo wytrzymałe. Jednak trendy aranżacyjne bardzo szybko się zmieniają, a producenci ceramiki prześcigają się w coraz nowszych i ciekawych ze stylistycznego punktu widzenia rozwiązaniach. Jednym z efektów takiej konkurencji stanowią płytki strukturalne. Teoretycznie różnią się one niewiele od swoich tradycyjnych odpowiedników. Mają bardzo podobne właściwości. Różnica polega na tym, że ich powierzchnia składa się z wypukłości i wgłębień, co znacznie uatrakcyjnia całą kompozycję. W ten sposób powstaje bardzo ciekawy efekt 3D. Płytki strukturalne, a szczególnie płytki strukturalne białe robię naprawdę piorunujące wrażenie w zależności od wykorzystywanego w pomieszczeniu oświetlenia. Monokolorystyczne, białe wnętrze przestaje być monotonne, gdy zamiast tradycyjnych kafelków wykorzysta się w nim na przykład białe płytki strukturalne z połyskiem.

Ważną zaletę płytek strukturalnych stanowi fakt, że przy ich produkcji i projektowaniu możliwości są tak naprawdę nieograniczone. Efekt trójwymiarowy może przyjmować delikatne, wręcz ascetyczne i minimalistyczne kształty polegające na delikatnych wypukłościach. Na drugim biegunie znajdują się faliste, geometryczne, a także nawiązujące do kształtów spotykanych w naturze, na przykład ornamentyki roślinnej płytki strukturalne o wielu wyraźnie zaznaczonych wgłębieniach. Faktura płytek strukturalnych białych, a także ich odpowiedników w innej kolorystyce bywa naprawdę fascynująca, a niekiedy pobudza wyobraźnię obserwatora.

Co więcej, płytki strukturalne można zastosować praktycznie w każdym wnętrzu. Doskonale spisują się oczywiście w łazienkach i kuchniach, ale coraz częściej można je spotkać także w przedpokojach, a nawet w salonach, Nie wspominając o płytkach strukturalnych mrozoodpornych, które ozdabiają niejeden taras, a nawet fasadę nowoczesnego budynku. Ponadto płytki strukturalne można wykorzystać praktycznie w każdym stylu aranżacyjnym ze względu na ich ogromne zróżnicowanie. Delikatnie zaakcentowana struktura geometryczna doskonale wpisuje się w charakter współczesnych, minimalistycznych oraz futurystycznych wnętrz. Z kolei płytki strukturalne zawierające motywy dekoracyjne, frywolne zawijasy, bogate zdobienia i kształty nawiązujące do klasycznej stylistyki to świetny pomysł do wnętrz urządzonych w sposób bardziej tradycyjny, na przykład aranżacji retro. Z pewnością białe płytki strukturalne z połyskiem dodają wnętrzu elegancji, a także nietuzinkowego charakteru, a ich zalety praktyczne łączą się z funkcją dekoracyjną.

Płytki strukturalne białe do łazienki i nie tylko

Pomieszczeniem, w którym najczęściej można spotkać płytki strukturalne jest oczywiście łazienka. Po pierwsze dlatego, że generalnie w łazienkach powszechnie wykorzystuje się płytki ceramiczne, również w tradycyjnych, gładkich wersjach. W łazienkach panują specyficzne warunki, przede wszystkim wysoka wilgotność, więc ściany i podłoga muszą być doskonale zabezpieczone przed jej zgubnymi skutkami dla tradycyjnych tynków. Poza tym płytki ceramiczne są bardzo wygodne w myciu. We współczesnych łazienkach coraz częściej możemy zaobserwować również płytki strukturalne. Szczególnym powodzeniem cieszą się płytki strukturalne białe o matowej powierzchni, a także białe płytki strukturalne z połyskiem.

Chociaż aranżacja łazienki bywa prawdziwą sztuką, zazwyczaj możliwości nie są tak ogromne jak choćby w salonie czy sypialni. Od lat wykorzystuje się bowiem w łazience te same sprawdzone rozwiązania. Nie da się ukryć, że zwyczajne płytki ceramiczne wprowadzają do pomieszczenia nieco monotonii, a za ich sprawą nierzadko staje się ono delikatnie przytłaczające dla domowników i gości. Wtedy do gry wkraczają właśnie płytki strukturalne, które przełamują nudę w idealny sposób. Dlaczego tak bardzo dużym powodzeniem cieszą się właśnie płytki strukturalne białe? Nie od dziś wiadomo, że biel doskonale wpływa na optyczne powiększenie wnętrza, a większość Polaków nie może się poszczycić ogromną łazienką, co dotyczy szczególnie osób mieszkających w blokach. Dlatego wnętrze przyozdobione płytkami strukturalnymi białymi od razu wydaje się większe i bardziej interesujące za sprawą trójwymiarowej faktury pokrywającej kafelki. Efekt jest równie wyraźny przy świetle dziennym, a także przy sztucznym oświetleniu, które zresztą można zaprojektować w taki sposób, aby maksymalnie wyeksponować wszystkie zalety płytek strukturalnych. Efekt staje się jeszcze bardziej widoczny, kiedy w pomieszczeniu znajduje się przynajmniej jedno duże lustro. Biała łazienka z płytkami strukturalnymi to rozwiązanie, które można spotkać w pomieszczeniach reprezentujących rozmaite style aranżacyjne od nowoczesnych, po zupełnie klasyczne.

Nie oznacza to oczywiście, że właściciele łazienek nie mogą postawić na płytki strukturalne charakteryzujące się odmienną kolorystyką, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest duże. W tym przypadku płytki strukturalne stanowią doskonałą alternatywę dla zwykłych kafelków, ale także dużych płytek imitujących beton czy naturalny kamień, w tym marmur. Koncepcji jest naprawdę wiele, a w przypadku płytek strukturalnych projektanta może ograniczać wyłącznie jego wyobraźnia i poczucie estetyki!

Płytki strukturalne renomowanych producentów

Wszystkie płytki strukturalne dostępne w naszej ofercie zostały dostarczone przez renomowanych producentów, którzy swoją jakością i doskonałą stylistyką wyróżniają się nie tylko na polskim rynku. W tej kategorii znajdą Państwo płytki strukturalne marek takich jak ceramika Paradyż, Opoczno, Tubądzin czy mozaiki Exclusive Design. Z naszej oferty warto skorzystać, ponieważ wszystkie propozycje są u nas dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Sprawdzeni producenci dają gwarancję najwyższej jakości, co sprawi, że z wybranych płytek strukturalnych będą Państwo zadowoleni przez wiele lat, a przecież łazienka, gdzie najczęściej wykorzystuje się płytki ceramiczne należy do wnętrz, które remontuję się stosunkowo rzadko. Płytki strukturalne o wysokiej wytrzymałości i niskiej ścieralności doskonale wpisują się w ten trend.

Płytki strukturalne o zróżnicowanej kolorystyce

Wybierając płytki strukturalne do naszego sklepu zwróciliśmy uwagę na to, by proponowane warianty legitymowały się nie tylko najwyższą jakością, ale także ciekawą, i co ważne zróżnicowaną stylistyką. Wiemy, że każdy z naszych klientów posiada nie co inny gust i pragnie urządzić swoją łazienkę w nieco innym stylu. Wygodna wyszukiwarka pozwoli Państwu wybrać płytki strukturalne w kolorystyce dopasowanej do państwa potrzeb. Najszerzej reprezentowaną podkategorią są płytki strukturalne białe, ponieważ to one najczęściej wybierane są do wykańczania kuchni i łazienek. Jednak w naszej ofercie nie brakuje innych wariantów kolorystycznych, takich jak płytki strukturalne grafitowe, brązowe, czarne, szare, kremowe, a także reprezentujące mniej popularne warianty kolorystyczne – na przykład zielone, niebieskie i różowe. Ciekawą propozycję stanowią płytki strukturalne imitujące naturalne surowce, w tym płytki strukturalne drewnopodobne oraz kamienne.

Produkty tu dostępne można jeszcze podzielić nas ze względu na sposób wykończenia. Część spośród nich to płytki strukturalne matowe, które nie błyszczą się pod wpływem wpadających do wnętrza promieni świetlnych, za to ich geometryczna struktura jest niezwykle uwydatniona. Druga propozycja to płytki strukturalne błyszczące. One również cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Najczęstszy wybór stanowią białe płytki strukturalne z połyskiem, dzięki którym zadbana łazienka po prostu lśni czystością! Ponadto nasz sklep może Państwu zaproponować płytki strukturalne zróżnicowane ze względu na grupę wymiarową. Oprócz najbardziej popularnych kwadratów i prostokątów znajdują się to płytki strukturalne w nietypowych kształtach, na przykład mozaiki.

Płytki strukturalne rektyfikowane

Zazwyczaj najlepszy efekt wizualny płytki strukturalne białe, a także utrzymane w innej kolorystyce prezentują, gdy są łączone przy pomocy bardzo cienkich spoin tworząc wrażenie jednolitej powierzchni. Dlatego większość dostępnych w tej kategorii produktów stanowią płytki strukturalne rektyfikowane. W specjalnym procesie produkcji uzyskują one idealnie gładkie i równe krawędzie, a na pierwszy rzut oka nie da się rozpoznać, że ściana jest pokryta płytkami.

Płytki strukturalne mrozoodporne

Niektóre płytki strukturalne znajdujące się w ofercie naszego sklepu charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością i bardzo niską nasiąkliwością. Są to płytki mrozoodporne, dzięki czemu zgodnie z nazwą świetnie nadają się do użytku zewnętrznego, a także do wykańczania nieogrzewanych pomieszczeń. W ten sposób przepiękne, tworzące trójwymiarowe faktury płytki strukturalne mogą ozdobić niejeden taras, balkon, ogrodową altankę, a nawet częściowo pokryć fasadę budynku, na przykład w okolicach wejścia. Mrozoodporność sprawia, że płytki strukturalne służą swoim właścicielom przez lata niezależnie od warunków atmosferycznych.

Czyszczenie płytek strukturalnych

Niekiedy można spotkać się z błędną opinią, że płytki strukturalne ze względu na swoje wypukłości są niezwykle trudne w czyszczeniu. W rzeczywistości takie stwierdzenie ma niewiele wspólnego z prawdą, a żeby nie martwić się o zabrudzenia, najlepiej wybrać płytki strukturalne o niskiej nasiąkliwości, które nie są skłonne do przebarwień. Produkty dostępne w naszym sklepie spełniają oba warunki. Czyszczenie płytek strukturalnych, w tym zwłaszcza wrażliwych na zabrudzenia białych płytek strukturalnych z połyskiem może odbywać się tradycyjnymi metodami przy pomocy zwykłej szmatki. Warto nie doprowadzić do sytuacji, w której w zagłębieniach zbierałby się nadmiar kurzu. W razie potrzeby można skorzystać ze specjalnych detergentów, albo metod domowych w postaci octu. Jak w przypadku wszystkich kafelków, czyszczenie płytek strukturalnych najwygodniej i najszybciej odbywa się natomiast przy pomocy specjalnej myjki parowej.

Zapraszamy do zapoznania się z tą kategorią produktową i wyboru najlepszych na rynku płytek strukturalnych!