Opinie o Nas

Płytki imitujące kamień

Ludzie od wieków zachwycali się przepięknymi fakturami i barwami charakterystycznymi dla naturalnych kamieni. Od zawsze ten surowiec znajdował zastosowanie w budownictwie, a z czasem pełnił również funkcję dekoracyjną, zwłaszcza, że poddany polerowaniu prezentuje się niezwykle efektownie, czego przykładem są znane już w starożytności i marmury, lecz nie tylko. Również dzisiaj remontując lub urządzając nowe mieszkania i domy, wielu ich właścicieli pragnie wprowadzić to piękno do wnętrz budynków, jednak ułożenie naturalnego kamienia na posadzkach i ścianach jest dość kłopotliwe, nie wspominając o kosztach. Poza tym płytki ceramiczne są znacznie lżejsze, a cechują się porównywalnymi właściwościami. Na szczęście już dawno projektanci pracujący dla najlepszych marek zadbali o to, aby na rynku pojawiły się płytki imitujące kamień.

Jest 266 produktów.

Pokazano 1-24 z 266 pozycji

Aktywne filtry

Płytki imitujące kamień - piękno naturalnego kamienia w Twoim wnętrzu i na tarasie!

W ten sposób marmur, piaskowiec czy trawertyn mogą zdobić wnętrza budynków, choć tak naprawdę wcale się w nich nie znajdują. Gołym okiem nie da się jednak odróżnić powstałego w ten sposób efektu, ponieważ płytki ala kamień są doskonale dopracowane we współczesnych technologiach produkcyjnych, legitymują się nie tylko walorami estetycznymi, ale również funkcjonalnymi. Możliwości ich zastosowania zarówno we współczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach są w zasadzie nieograniczone. Płytki i kafle imitujące kamień doskonale spisują się w różnorodnych stylach aranżacyjnych, dzięki czemu każdy z klientów naszego sklepu znajdzie tu coś dla siebie. Warto wspomnieć również o ich zróżnicowanej kolorystyce, podobnie jak o wariantach rektyfikowanych, które można łączyć przy pomocy niezwykle cienkich spoin. Część spośród tego typu płytek kamiennych znakomicie nadaje się do użytku zewnętrznego, przez co może zdobić niejeden taras, a nawet przydomowy ogródek. Znalezienie odpowiedniego produktu ułatwia znajdująca się na naszej stronie wyszukiwarka. Przy pomocy wygodnych filtrów każdy znajdzie tu płytki dostosowane do swoich oczekiwań, a także budżetu, jaki został przewidziany na inwestycję. Zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą kategorią produktów!

Płytki imitujące kamień w poszczególnych stylach aranżacji wnętrz

Ważną zaletą, która wyróżnia płytki imitujące kamień jest fakt, że znakomicie wpisują się one w różnorodne style aranżacyjne. Przykłady? Wystarczy wspomnieć o modnym od lat stylu skandynawskim, który bogato czerpie z barw przyrody i naturalnych surowców. Kamień dobrze prezentuje się w takich wnętrzach zarówno w roli posadzki, jak i dekoracji ścian, przy okazji doskonale zabezpieczając pomieszczenia przed wilgocią, co jest niezwykle istotne szczególnie w kuchni i łazience. Kolejnym stylem aranżacyjnym, w którym warto wykorzystać potencjał naturalnego kamienia, podobnie jak jego doskonałej imitacji, jest styl industrialny. Płytki przypominające kamień, zwłaszcza łączone bezspoinowo podkreślają poprzemysłowy charakter wnętrza, nawet jeśli zostało ono zaaranżowane zupełnie od zera. W towarzystwie płytek kamiennych łatwo wyeksponować metalowe i szklane elementy dekoracyjne, charakterystyczny dla tego stylu wykończeniowego.

Jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza, płytki ala kamień również często odgrywają w nich dominującą rolę. W końcu naturalne kamienie różnią się pomiędzy sobą fakturą, a więc współczesny, minimalistyczny charakter pomieszczeń pozwala na zastosowanie takich właśnie płytek. Mile widziane są między innymi odcienie szarości, ale również biel czy barwy piaskowe. Dotyczy to zarówno łazienek, kuchni, jak i nowoczesnych salonów. Płytki imitujące kamień, w odróżnieniu od swojego naturalnego odpowiednika, pozwalają z łatwością zaplanować wewnętrzne rozmieszczenie armatury łazienkowej. Ponadto kamienne elementy dobrze prezentują się na blatach, a nawet parapetach.

Płytki ala kamień o zróżnicowanej kolorystyce

Przeglądając asortyment naszego sklepu, w tej kategorii z łatwością można znaleźć płytki przypominające kamień, które bez problemu dopasowują się do wnętrz o zróżnicowanej kolorystyce. Reprezentowana jest tu praktycznie cała gama barw – od płytek jasnych, po ciemne. Wystarczy skorzystać z filtrów dostępnych na stronie, aby natychmiast znaleźć płytki przypominające kamień znakomicie komponujące się z projektem wnętrza. Do dominujących barw należą biel, czerń, odcienie szarości, jak również grafit. Większość naturalnych kamieni reprezentuje takie właśnie barwy, chociaż w naszej ofercie nie brakuje też nieszablonowych wariantów. Odcienie niebieskiego, pomarańczowego, brązu i różu także znajdują się w naszym asortymencie. Dość popularnym wyborem są poszczególne odmiany piaskowca, bardzo popularnego w modnych aranżacjach kuchni, łazienek oraz salonów.

Płytki znajdujące się w tej kategorii są niezwykle zróżnicowane pod względem faktury. Niekiedy jest ona jedynie delikatnie zarysowana, natomiast w przypadku niektórych produktów tworzy rozbudzające wyobraźnię kompozycje. To właśnie takie drobne detale i smaczki dodają wnętrzu unikalnego charakteru. Podobnie jak naturalne kamienie, także płytki się pomiędzy sobą powierzchnią. Coś dla siebie znajdą miłośnicy błyszczących płytek polerowanych, ale również matowych. Niezależnie od sposobu wykończenia, wiele dostępnych u nas wariantów, szczególnie tych, przeznaczonych do układania na podłodze, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami antypoślizgowymi. To bardzo ważne w kontekście bezpieczeństwa domowników. Tego rodzaju płytki mogą być bez problemu stosowane w domach bez barier.

Płytki imitujące kamień reprezentujące różne grupy wymiarowe

Przez wieki naturalny kamień upiększał ludzkie siedziby na rozmaite sposoby. Niekiedy na ścianach można było znaleźć potężne kamienne bloki. Popularnością cieszyły się również mniejsze fragmenty tworzące spójną całość. To samo dotyczy wyboru rozmiarów płytek znajdujących się w naszym sklepie. Reprezentują one wszystkie popularne grupy wymiarowe, najczęściej wykorzystywane w aranżacji współczesnych wnętrz. Wśród nich znajdują się płytki o kształtach kwadratów, prostopadłościanów, a także nietypowo poprowadzonych krawędziach. Znacznie poszerza to pole manewru przy wykańczaniu i remontowaniu wnętrz, w których płytki nie zawsze pokrywają całą powierzchnię podłogi lub ściany, lecz tworzą intrygujący wyspy.

Kafelki imitujące kamień do wszystkich pomieszczeń w domu

Płytki przypominające kamień i posiadające mniejsze rozmiary można układać na ścianach i podłogach w formie mozaiki. Umożliwiają to dostępne w naszej ofercie kafelki imitujące kamień. Zróżnicowane warianty kolorystyczne, a także pod względem faktury to spory atut asortymentu naszego sklepu. Kafelki świetnie wywiązują się ze swoich zadań przede wszystkim w domowych łazienkach i kuchniach, gdzie prezentują się niezwykle elegancko, legitymują się wysoką solidnością i ułatwiają utrzymanie czystości na newralgicznych powierzchniach.

Rektyfikowane płytki przypominające kamień

W bardzo wielu wnętrzach projektanci dążą obecnie do stworzenia wrażenia, że ściany i podłogi są pokryte monumentalnymi kamiennymi bryłami. Współczesne technologie produkcyjne ceramiki pozwalają osiągnąć taki efekt. Wystarczy postawić na rektyfikowane płytki imitujące kamień. Ich głównym wyróżnikiem na tle standardowych płytek są idealnie gładkie krawędzie, co pozwala połączyć je w specyficzny sposób – przy pomocy bardzo cienkich spoin. Powoduje to znakomity efekt wizualny, ponieważ wspomniane spoiny na pierwszy rzut oka nie są widoczne, zwłaszcza przy dobrej kompozycji kolorystycznej. Płytki wydają się połączone pomiędzy sobą praktycznie bezspoinowo. Doskonale wpisuje się to w aktualne trendy dominujące w aranżacji wnętrz. Miłośnicy klasycznych rozwiązań mają w naszym sklepie do dyspozycji tradycyjne płytki.

Płytki przypominające kamień układane również na zewnątrz budynku

Podobnie jak przed wiekami, również i dzisiaj naturalne kamienie można spotkać nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku. Pomyśleliśmy o tym konstruująca asortyment naszego sklepu. Płytki przypominające kamień są u nas dostępne także w wersjach mrozoodpornych o niskiej nasiąkliwości. Trudne warunki atmosferyczne, jakie pojawiają się w naszej szerokości geograficznej, a także wysokie amplitudy temperatur nie mają negatywnego wpływu na strukturę takich płytek. Dzięki temu mogą być one bez przeszkód stosowane między innymi na tarasach, balkonach, jak również w altankach ogrodowych, w których domownicy spędzają latem mnóstwo czasu. Ułożenie płytek zamiast naturalnego kamienia pomaga w konserwacji przyozdobionych w ten sposób powierzchni, a jednocześnie płytki prezentują bardzo wysoką wytrzymałość.

Płytki renomowanych producentów dostępne w ofercie naszego sklepu

Płytki proponowane w naszym sklepie są dostępne w zróżnicowanych wariantach cenowych, więc każdy znajdzie tu odpowiednią opcję dostosowaną do możliwości budżetowych. Jednocześnie każdy produkt został przygotowany przez znaną i doświadczoną markę. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi od lat producentami, których nazwy nie są anonimowe na rodzimym rynku, jak również za granicą. To gwarancja najlepszej wytrzymałości naszych płytek. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie wątpliwości – pytań. Jeśli jest taka potrzeba, zapewniamy dostawę zamówienia w podane przez klienta miejsce.