Opinie o Nas
Funkcjonalna łazienka w stylu skandynawskim

Funkcjonalna łazienka w stylu skandynawskim

Odpowiadamy zatem na pytania, jak powinna wyglądać skandynawska łazienka i jak ją urządzić.

Łazienka w stylu skandynawskim – podstawa aranżacji

We wnętrzach inspirowanych północą Europy zdecydowanie dominują jasne kolory, dlatego aranżując pomieszczenie takie jak skandynawska łazienka, warto postawić na białe płytki lub szare płytki w delikatnym odcieniu – dzięki ich zastosowaniu można wykreować wrażenie przestronności, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich przestrzeni. Ponadto, ciekawą propozycją, która doskonale podkreśli charakter pomieszczenia są kafelki imitujące naturalne drewno, takie jak na przykład płytki łazienkowe Tubądzin. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że wybierając konkretne rozwiązania, szczególną uwagę warto zwrócić na sprawdzone propozycje renomowanych producentów, jak między innymi płytki łazienkowe Opoczno lub płytki łazienkowe Paradyż – charakteryzują się one odpowiednimi właściwościami, a także są niezwykle trwałe, co pozwala cieszyć się piękną, skandynawską łazienką przez długie lata.

Łazienka w stylu skandynawskim – wyposażenie

Swoistego charakteru wnętrzu nadają nie tylko wybrane płytki łazienkowe, ale również całe jego wyposażenie. Łazienka w stylu skandynawskim to miejsce, gdzie najlepiej sprawdzą się minimalistyczne, a zarazem funkcjonalne meble w jasnych kolorach lub wykonane z naturalnego drewna. Oprócz mebli, takich jak na przykład ułatwiające zachowanie porządku szafki, niezwykle istotna jest również armatura – dobrze jest postawić na proste formy, doskonale wpisujące się w założenia skandynawskiego stylu. Ponadto, uwagę warto zwrócić na oświetlenie, które powinno być w możliwie największym stopniu zbliżone do naturalnego, a w osiągnięciu takiego efektu pomaga wykorzystanie wielu źródeł światła, na przykład lamp w lekko loftowym stylu. Co więcej, skandynawska łazienka to przestrzeń, w której nie może zabraknąć stosunkowo dużego lustra, które dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie.

Łazienka w stylu skandynawskim – dodatki

To, że łazienka w stylu skandynawskim charakteryzuje się prostotą i minimalizmem nie oznacza, że nie znajdzie się w niej miejsce na różnego rodzaju dodatki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wcale nie muszą być one w jasnych odcieniach – w stylistykę przestrzeni świetnie wkomponują się również dodatki w nieco bardziej nasyconych barwach Ziemi, takich jak zielenie lub brązy. Co więcej, klimat pomieszczenia bardzo dobrze podkreślą akcesoria i dekoracje wykonane z naturalnych materiałów, jak na przykład drewno, wiklina, len lub wełna, a ponadto, świetną propozycją jest również wykorzystanie motywów roślinnych i żywych roślin, które dodatkowo ocieplą wnętrze i nadadzą mu bardziej przytulnego charakteru.

All comments

Leave a Reply