Opinie o Nas
Aranżacja łazienki w stylu francuskim

Aranżacja łazienki w stylu francuskim

Łazienka w stylu francuskim – baza projektu

Nie ulega wątpliwości, że w aranżacji różnego rodzaju pomieszczeń jedną z głównych ról odgrywa kolorystyka. Łazienka w stylu francuskim to miejsce, gdzie doskonale sprawdzą się stonowane barwy, a świetną bazą projektu będą białe płytki lub szare płytki w jasnym, delikatnym odcieniu. Ponadto, uwagę warto zwrócić na kafelki w niestandardowych kształtach, a także imitujące naturalne materiały, takie jak drewno lub kamień, które nadadzą przestrzeni wyjątkowego charakteru. Należy w tym miejscu podkreślić, że niezależnie od tego, czy wybieramy płytki do przedpokoju, czy właśnie łazienki, dobrze jest postawić na sprawdzone propozycje renomowanych producentów, jak na przykład płytki Opoczno, płytki Tubądzin, Cersanit lub Paradyż – płytki wysokiej jakości nie tylko charakteryzują się odpowiednimi właściwościami, ale również są łatwe do utrzymania w czystości i niezwykle trwałe, dzięki czemu pozwalają cieszyć się efektowną aranżacją przez długie lata.

Łazienka w stylu francuskim – wyposażenie

Stylowa i elegancka francuska łazienka jest niemal salonem kąpielowym, dlatego w tego typu przestrzeni dobrze sprawdzi się wanna wolnostojąca. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele na ozdobnych nóżkach, które świetnie podkreślą charakter całej aranżacji. Ponadto, dla projektów takich jak łazienka w stylu francuskim charakterystyczna jest symetria, a za jedną z ciekawszych propozycji uznać można montaż dwóch umywalek – takie rozwiązanie nie tylko doskonale wpisuje się w założenia stylu francuskiego, ale również jest niezwykle funkcjonalne i pozwala zaoszczędzić czas podczas porannej toalety. W tym miejscu warto podkreślić również rolę armatury, która powinna przyciągać uwagę formą.

Łazienka w stylu francuskim – oświetlenie i dodatki

Nieodzownym elementem aranżacji każdego wnętrza jest oświetlenie, a francuska łazienka to wręcz idealne miejsce na kryształowe, bogato zdobione żyrandole i pasujące do nich, stylowe kinkiety, które umieszczane są w pobliżu lustra – najlepiej w ozdobnej ramie i stosunkowo dużego, które dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie. W tym miejscu, należy również wspomnieć o niezbędnych dodatkach. Chociaż będące bazą projektu, na przykład szare płytki doskonale współgrają z innymi barwami, warto zachować umiar i postawić na akcesoria w stonowanych odcieniach, a także wykonane z materiałów takich jak szkło lub metal – dobrze sprawdzą się między innymi kryształowe pojemniki na mydło lub metalowe wieszaki na ręczniki. Ponadto, w łazience w stylu francuskim nie może zabraknąć różnego rodzaju stylowych pudełek i szkatułek na drobiazgi, podkreślających klimat wnętrza oraz ułatwiających zachowanie porządku.

All comments

Leave a Reply