Opinie o Nas
Włoska łazienka – luksusowa i ekskluzywna

Włoska łazienka – luksusowa i ekskluzywna

Włoska łazienka i jej kolorystyka

Włoskie łazienki najczęściej charakteryzują się wykorzystaniem przede wszystkim kolorów i faktur inspirowanych naturą. Często spotkamy w nich białe płytki wnoszące do pomieszczenia świeżość, czystość, optycznie je rozjaśniające i powiększające. Dodając do nich czarne płytki można natomiast stworzyć ciekawą mozaikę. Włoska łazienka może być również wyposażona w szare płytki, ale zwykle o charakterze dekoracyjnym. Dużą popularnością cieszą się płytki łazienkowe Opoczno, podobnie jak płytki łazienkowe Paradyż i płytki łazienkowe Tubądzin, które imitują Naturalne materiały – między innymi kamień i marmur. We włoskiej łazience często nie brakuje także brązów i rozmaitych wariantów beżu.

Włoskie łazienki z nutką luksusu

Typowa włoska łazienka odznacza się także umiłowanie luksusu i ekskluzywnym wystrojem. Z takiej filozofii wynika wykorzystanie wysokiej jakości materiałów – na przykład naturalnego drewna, ale także dobrej jakości ceramiki łazienkowej. Elementy włoskiej łazienki bardzo często mają dekoracyjny charakter. W większych pomieszczeniach warto postawić na przykład na wolnostojącą wannę o zaokrąglonej bryle, w tym samym klimacie utrzymując również kształt umywalki. Najlepszym wyborem będzie biel.com kolei armatura łazienkowa nie bo charakter bardziej ozdobny w postaci chromowanych, a nawet mosiężnych kranów. Aby zapewnić wnętrzu luksusowy charakter można też postawić na ozdobne białe listwy, okiennice czy długie dekoracyjne zasłony.

Włoskie łazienki – swobodny dobór dodatków

Jak to bywa w przypadku eklektycznych aranżacji, urządzając włoską łazienkę można zachować dość duży stopień swobody w kwestii dodatków. Ważne, aby wszystkie zawierały w sobie nutkę luksusu. Dobrym tego przykładem będą na między innymi lustra wyposażone w zdobione ramy. Nie warto bać się nawet złotej barwy, pod warunkiem że nie zdominuje ona kompozycji. Drugim ważnym elementem włoskiej łazienki jest prostota – dlatego kilka ozdobnych motywów w zupełności wystarczy.

Włoska łazienka powinna gwarantować przyjemność z samego faktu przebywania w niej. O tym Oprócz przestronności i eleganckiego wystroju decydują także designerskie dodatki. Należą do nich między innymi ceramika, szklane wazony, jak również świeczniki. Gdy zapłonął po zmroku, sprawią, że wnętrze nabierze wręcz romantycznego charakteru. Funkcję dekoracyjną powinno pełnić też oświetlenie – włoska łazienka chętnie przyjmie zdobione żyrandole i kasetony sufitowe. Poza tym wybierając dodatki do włoskiej łazienki, podobnie jak płytki łazienkowe, warto szukać inspiracji związanych z tamtejszą sztuką.

All comments

Leave a Reply