Opinie o Nas
Szary przedpokój – elegancka inspiracja w połączeniu z płytkami

Szary przedpokój – elegancka inspiracja w połączeniu z płytkami

Dlaczego warto postawić na szary przedpokój?

Szary przedpokój – względy funkcjonalne

W naszej szerokości geograficznej przedpokój zawsze będzie stał przed podobnymi wyzwaniami – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Chodzi o brud i błoto, a także wilgoć przenoszone do wnętrz na podeszwach butów i odzieży. To jeden z powodów dla których warto postawić na szary przedpokój. W tej kolorystyce wszelkie zabrudzenia nie rzucają się tak mocno w oczy. Z kolei szare płytki także stanowią dobry wybór ze względów pragmatycznych – są niezwykle łatwe w czyszczeniu, a zabrudzenia ścian i podłogi można błyskawicznie usunąć.

Płytki idealne do przedpokoju

Ceramika dawno przestała być domeną wyłącznie łazienek i kuchni. Płytki do przedpokoju są tego najlepszym przykładem. Przeglądając płytki Tubądzin można znaleźć idealny rozwiązania do przedpokoju w postaci obszernych płyt imitujących beton czy kamień. Coraz częściej spotykamy takie rozwiązania w stylu miejskim, ale płytki w odcieniach szarości sprawdzą się nie tylko w bloku, ale również przedpokojach należących do domów jednorodzinnych. Za trendem podążają także inni producenci – między innymi płytki Opoczno, popularne Paradyż płytki, jak również Cersanit.

Płytki w przedpokoju nie muszą być zarezerwowane wyłącznie dla ścian. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest ich umieszczenie na podłodze, gdzie staną się ozdobą wnętrza industrialnego i będą w świetnie komponowały się pomalowanymi na ciemno szarościami, kamieniem bądź cegłą. Warto rozważyć taką aranżacje przedpokoju szczególnie w modnych obecnie loftach.

Szary przedpokój i jego dekoracje

Urządzając szary przedpokój należy jednak mocno się postarać, aby uniknąć monotonnego efektu. Chcę bardzo pomocne będą dekoracje. Odcienie szarości świetnie komponują się z drewnem, co spotkamy między innymi w stylu industrialnym, ale także dość surowym i popularnym skandynawskim. Drewniane stołki, wieszaki czy szafki na buty dobrze sprawdzą się w szarym przedpokoju.

Jeśli szare płytki łazienkowe mają nawiązywać do charakteru industrialnego, ciekawą ozdobę stanowić będą dekoracja w postaci neonów o wyrazistej barwie i designerskie czcionce. To z kolei bezpośrednie nawiązanie do stylu lat 50 i 60. Interesujące ozdobą szarego przedpokoju bywa także szkło – na przykład w postaci designerskie go żyrandolu. Szarością najlepiej prezentować się będzie barwione szkło, również w formie dekoracji naściennych. Urządzony w ten sposób szary przedpokój na długo zachowa świeży i ponadczasowy wygląd. Wysokiej jakości materiały mogą nawet sprawić, że w niezmienionym kształcie przetrwa on kolejny remont mieszkania!

All comments

Leave a Reply