Opinie o Nas
Jakie dodatki do niebieskiej łazienki?

Jakie dodatki do niebieskiej łazienki?

Niebieska łazienka – jakie dodatki zapewniają dobrą kompozycję kolorystyczną?

Wystarczy obejrzeć płytki łazienkowe Opoczno, równie popularne płytki łazienkowe Paradyż, albo płytki łazienkowe Tubądzin, aby przekonać się, że występują one w wielu wariantach kolorystycznych. Mimo tego większość wydań niebieskiego pozostaje dość wyrazistymi barwami. Stąd zasadne wydaje się pytanie, jakie dodatki łazienkowe dobrze skomponuje się z dominującym motywem tworzonym przez kolorowe płytki.

Niebieskie płytki łazienkowe niezależnie od wariantu dobrze prezentują się w otoczeniu bieli, które może znaleźć się na ścianach, elementach armatury czy na podłodze. Bardzo uniwersalny i ponadczasowy charakter ma połączenie niebieskiego z odcieniami szarości. Wiele aranżacji takich jak styl skandynawski, marynistyczny czy klasyczny pozwala na szerokie wykorzystanie drewna także bardzo dobrze pasującego do odcieni niebieskiego. Najważniejsze, aby unikać jaskrawych barw.

Niebieska łazienka – jakie dodatki stworzą niepowtarzalny klimat?

Współczesne pokoje kąpielowe cechują bardziej stonowane barwy, a nie wyraziste, jakimi jeszcze w latach dziewięćdziesiątych charakteryzowała się typowa niebieska łazienka. Jakie dodatki powinny się w niej znaleźć, aby nabrała wyjątkowego charakteru? Zachowując odpowiednie proporcje kolorystyczne, można sobie pozwolić w aranżacji na więcej odwagi.

Jedną z ciekawszych koncepcji jest czerpanie ze stylu retro, którego uosobienie stanowią miedziane bądź złote uchwyty do mebli oraz armatura łazienkowa. Klasyczne, masywne drewniane meble także dobrze sprawdzą się w takiej aranżacji. Z kolei bardziej nowoczesne pomieszczenia to miejsce, w których powinno znaleźć się więcej szkła – na przykład w postaci minimalistycznej kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika i szerokiego obramowania.

Ozdoby niebieskiej łazienki mogą stanowić drewniane listwy przypodłogowe, a nawet okiennice. Nie należy bać się też motywów marynistycznych – na przykład zawieszonych na ścianie kotwic, kół ratunkowych czy sterów okrętowych. Z kolei okrągłe lustro z białym obramowaniem będzie świetnie nawiązywać do okrętowej kajuty. Największe pomieszczenia można ozdobić w formie fototapety pokrywające jedną ze ścian, przedstawiającej nadmorskie krajobrazy.

W dużym domowym SPA dobrze prezentować się będzie drewniany stołek i leżak. Na drewnianych wieszakach nie powinno zabraknąć białych bądź w biało niebieskich ręczników i szlafroka. Warto pamiętać, że przedmioty użytkowe także. Dużą popularnością cieszą się jednocześnie drewniane blaty i szafki pod umywalką. Największy miłośnicy drewna mogą też postawić w swojej łazience na przeżywającą renesans boazerię.

All comments

Leave a Reply