Opinie o Nas
Jakie dodatki do szarej łazienki?

Jakie dodatki do szarej łazienki?

Odcienie szarości należą do najpopularniejszych aranżacje kolorystycznych w łazienkach. O ostatecznym efekcie decydują jednak detale. W jakie płytki powinna być wyposażona szara łazienka? Jakie dodatki sprawdzą się w tej aranżacji?

Za efekt kolorystyczny odpowiadają przede wszystkim szare płytki. Wiodący producenci, na przykład płytki łazienkowe Paradyż oferują bardzo szeroki wybór do tego typu aranżacji. Do ostatnich krzyków mody należą między innymi płytki do łazienki imitujące beton i kamień. Popularnością cieszą się także mozaiki. Przeglądając między innymi płytki łazienkowe Tubądzin można z łatwością odnaleźć ciekawe propozycje. Odcienie szarości są uniwersalne i ponadczasowe. Jedynym zagrożeniem jest monotonia, którą może się charakteryzować urządzona bez głębszego przemyślenia szara łazienka. Jakie dodatki pomogą uniknąć tego problemu?

Szara łazienka – jakie dodatki przełamią monotonnym barwę?

Niekiedy najlepsze rozwiązania przychodzą dość naturalnie, czego dobrym przykładem jest szara łazienka. Jakie dodatki dobrze się z nią zgrywają? Przede wszystkim biała barwa. Tak się składa, że jest to najpopularniejszy kolor armatury łazienkowej. Obecność białej umywalki, wanny, kabiny prysznicowej, pomalowany na biało sufit oraz szafki łazienkowe w tym kolorze powinny wystarczyć, aby uniknąć dominacji szarości.

Szara łazienka – jakie dodatki spodobają się tradycjonalistom?

Szara łazienka, zwłaszcza wyposażona w płytki łazienkowe imitujące kamień, to dobra okazja, by stworzyć aranżację inspirowana naturą – łączącą w sobie ekologię z nowoczesnością. Na tym polega zresztą współczesne wydanie stylu skandynawskiego. W urządzonej w ten sposób łazience, którą z pewnością pokochają tradycjonaliści, powinny znaleźć się elementy z naturalnego drewna. Warto postawić między innymi na drewniane blaty łazienkowe oraz szafki. Z drewna mogą być wykonane także dodatki – na przykład łazienkowy wieszak, a w większych pomieszczeniach leżak ułatwiający relaks. Przeglądając płytki łazienkowe Opoczno i propozycje innych wiodących producentów można natknąć się także na warianty imitujące drewno. Podłoga wykonana w ten sposób świetnie skomponuje się z szarymi płytkami znajdującymi się na ścianach.

Szara łazienka – jakie dodatki wprowadzają do wnętrza więcej kolorytu?

Problemem szarych łazienek bywa również zbyt stonowany nastrój. Do wnętrza warto wprowadzić więcej kolorytu. Chociaż jaskrawe barwy nie wchodzą w grę, co innego w przypadku pasteli. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektóre elementy umeblowania łazienki charakteryzowały się bardziej wyrazistymi barwami – na przykład pastelową zielenią, pudrowym różem czy bordo. Podobny efekt można osiągnąć tanim kosztem stawiając na kolorowe ręczniki, kosz na śmieci, szlafroki czy kubeczki do płukania ust. Jeżeli za przełamanie monotonii ma odpowiadać zieleń, bardzo mile widziane w pomieszczeniu będą rośliny. Wiele gatunków roślin ozdobnych świetnie czuję się w wilgotnych warunkach i w wyższej temperaturze. Łazienka będzie dla nich doskonałym środowiskiem, a korzystanie z pomieszczenia stanie się przyjemniejsze ze względu na relaksujący charakter odcieni zieleni.

All comments

Leave a Reply