Opinie o Nas
Płytka zamiast blatu? To świetny pomysł!

Płytka zamiast blatu? To świetny pomysł!

Płytki ceramiczne od lat znajdują szerokie zastosowanie w kuchniach i łazienkach, gdzie przede wszystkim pokrywają podłogi i ściany. Cechują się wyjątkową trwałością, nieograniczonymi możliwościami designu i bardzo atrakcyjną ceną w porównaniu do kamienia naturalnego. Właściwości, które zadecydowały o sukcesie płytek sprawiają, że projektanci wnętrz znaleźli dla nich kolejne bardzo funkcjonalne role. Dziś nikogo nie dziwi już blat z płytki umieszczony w kuchni. Jakie możliwości oferuje zabudowa meblowa wykończona przy pomocy płytek ceramicznych?

Blat z płytki, czyli eleganckie i praktyczne rozwiązanie

Blat z płytki stanowi popularną alternatywę dla naturalnego kamienia nie tylko ze względu na cenę. O ile poszczególne rodzaje kamienia cechują odmienne właściwości związane z pochłanianiem wody, twardością i kruchością, płytki ceramiczne są pod tym względem praktycznie jednolite, co znacząco ułatwia projektowanie wnętrz bez najmniejszych ograniczeń. Blat z płytki może prezentować się równie efektownie jak kamienny. Dobrym tego przykładem są płytki Tubądzin, a konkretnie wariant Pietrasanta do złudzenia przypominający dostojny i elegancki marmur. Te białe płytki z unikatową fakturą świetnie ozdobią każde pomieszczenie.

Ceramiczne wykończenie mebli

Wiodący producenci płytek mogę zaoferować swoje produkty w bardzo dużych formatach. Wystarczy obejrzeć płytki Cersanit lub płytki Opoczno, aby się o tym przekonać. Interesujące propozycje w swoim portfolio posiada również firma Paradyż. Dzięki dużym formatom blat z płytki prezentuje się doskonale, ponieważ nie jest konieczne zastosowanie fug, a wybrana faktura tworzy spójną całość. Właśnie dlatego płytki ceramiczne we współczesnych mieszkaniach i domach możemy dostrzec także poza łazienką i kuchnią, a ceramiczne wykończenie mebli staje się powoli gorącym trendem w aranżacji wnętrz.

Blat łazienkowy z płytki ceramicznej

Naturalnym zastosowaniem ceramiki będzie oczywiście blat łazienkowy z płytki. Do tego rozwiązania nikogo nie trzeba przekonywać. Odporna na wilgoć ceramika świetnie sprawdza się właśnie w takich warunkach. Jasne płytki, szare płytki, nieograniczone bogactwo wzorów i kolorów – osoby wykańczające bądź remontujące łazienkę naprawdę mają z czego wybierać. Ponadto blat łazienkowy z płytki jest niezwykle prosty w czyszczeniu, a przecież w łazience, gdzie przeprowadzamy czynności higieniczne, bardzo łatwo o zabrudzenia.

Blat z płytki – nieograniczone możliwości wykończenia kuchni

Blat z płytki stał się z podobnych powodów doskonałym rozwiązaniem do kuchni. Technologia jest dość prosta – blat z płytki umieszcza się na drewnianej podbudowie, która wymaga dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią. Specjalne kleje i hydroizolacja sprawiają, że dziś nie stanowi to najmniejszego problemu. Blat z płytki może być obecny w kuchennej zabudowie, ale także warto rozważyć jego zastosowanie na wysepkach znajdujących się w jadalni, czy pomieszczeniu będącym połączeniem kuchni i salonu. Również pionowe elementy, takie jak drzwi od szafek i szuflady coraz chętniej pokrywa się ceramiką dostrzegając jej zalety.

Blat z płytki, a w szerszym kontekście ceramiczna zabudowa meblowa to kolejna ciekawa alternatywa w aranżacji wnętrz.

All comments

Leave a Reply