Opinie o Nas
Łazienka w stylu hiszpańskim, czyli jak nadać pasji?

Łazienka w stylu hiszpańskim, czyli jak nadać pasji?

W ostatnich latach w myśl obecnych trendów w polskich łazienkach królują przede wszystkim nowoczesne minimalistyczne aranżacje. Warto jednak pamiętać, że nie tylko taka metoda urządzania łazienki ma swoich zwolenników, a niektórym może wydawać się ona zbyt monotonna. Wówczas ciekawą alternatywę dla minimalizmu czy równie popularnego stylu skandynawskiego, stanowi łazienka w stylu hiszpańskim. Co tak naprawdę kryje się za tym pojęciem? Podpowiadamy!

Łazienka w stylu hiszpańskim, czyli odważna i żywiołowa kolorystyka

Łazienka w stylu hiszpańskim wyróżnia się w dużej mierze spośród innych stylów aranżacyjnych żywiołową kolorystyką. Chociaż obecnie coraz częściej również w tego typu aranżacjach stawia się na pastele, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tworzyć wielobarwne kompozycje. Dotyczy to ścian, podłogi, jak również elementów dekoracyjnych i wyposażenia łazienki. Ciekawy dodatek stanowić będą egzotyczne rośliny, które świetnie uzupełnią gamę barw.

Łazienka w stylu hiszpańskim, czyli kluczowa rola charakterystycznych płytek łazienkowych

Jednak bodaj najbardziej charakterystycznym elementem każdej łazienki w stylu hiszpańskim są słynne hiszpańskie płytki do łazienki. Tworzą one piękne wielobarwne ornamenty stanowiące synonimy pasji i fantazji. Gorąca kąpiel w takim pomieszczeniu, szczególnie w zimowe popołudnia i wieczory, pozwoli przypomnieć sobie o cieplejszych porach roku, a być może także podróżach na Półwysep Iberyjski. Odpowiednie produkty wciąż są doskonale dostępne na rynku – wystarczy poznać dobrze znane płytki łazienkowe Tubądzin, podobnie jak płytki łazienkowe Paradyż. Ciekawą ofertę prezentują również płytki łazienkowe Opoczno. Aby stworzyć piękną łazienkę w stylu hiszpańskim, wcale nie trzeba stawiać na zagraniczne elementy wyposażenia.

Łazienka w stylu hiszpańskim, czyli klasyczne umeblowanie

Łazienka w stylu hiszpańskim wyróżnia się także klasycznymi meblami, coraz rzadziej spotykanymi we współczesnych mieszkaniach. Pod umywalką warto umieścić masywne i zdobione drewniane szafki łazienkowe nawiązujące swoją stylistyką do poprzednich wieków. W podobnym tonie powinna prezentować się także oprawa lustra zawieszonego nad umywalką. Odpowiedniego umeblowania można poszukać zarówno w aktualnej ofercie niektórych producentów, jak i wśród wiekowych mebli łazienkowych.

Łazienka w stylu hiszpańskim, czyli dekoracyjna armatura łazienkowa

W łazienkach urządzonych po hiszpańsku Bardzo często spotykamy wolnostojące wanny. Najlepiej sprawdzą się egzemplarze, które nie prezentują futurystycznych, a raczej klasyczne kształty. Miedziane krany i elementy armatury także doskonale spełnią swoją rolę w tej aranżacji. Hiszpania wciąż doceniają klasyczny styl.

Łazienka w stylu hiszpańskim, czyli bogactwo dekoracji

Ponadto, łazienka w stylu hiszpańskim nie może obyć się bez charakterystycznych i obfitych dekoracji. Za dodatkowe oświetlenie mogą odpowiadać stylowe świece. Mile widziane w łazience w stylu hiszpańskim będą także gliniane naczynia, doniczki i wszelkie drewniane elementy wyposażenia. Ręczniki pokryte eleganckimi ornamentami dopełnią zamierzony efekt. Urządzając łazienkę w stylu hiszpańskim możemy po prostu pozwolić sobie na więcej, bez obaw, że aranżacja otrze się o kicz.

All comments

Leave a Reply