Opinie o Nas
Szykowna łazienka w stylu eklektycznym

Szykowna łazienka w stylu eklektycznym

Łazienka w stylu eklektycznym bywa postrzegana jako kompromis między klasyką a nowoczesnością. W rzeczywistości taka aranżacja stanowi raczej efekt przemyślanego działania polegającego na wydobywaniu z poszczególnych stylów architektonicznych tego, co najlepsze. Czym dokładnie charakteryzuje się eklektyczna łazienka? Jakie elementy wyposażenia i dekoracji oraz wykończenia mogą się w niej znaleźć?

Łazienka w stylu eklektycznym – wyróżniki

Łazienka w stylu eklektycznym to połączenie różnorodnej stylistyki. Stanowi wybór osób, które nie lubią ograniczeń w kolorystyce i doborze elementów aranżacji, ale jednocześnie doskonale wiedzą, w jaki sposób uniknąć chaosu. Łazienka eklektyczna bywa prawdziwym dziełem sztuki, pod warunkiem, że zostanie urządzona w sposób przemyślany I kontrolowany.

Eklektyczna łazienka z wyjątkowymi płytkami

Podstawę łazienki w stylu eklektycznym mogą stanowić starannie dobrane płytki do łazienki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzając takie wnętrze postawić na klasyczne szare płytki imitujące kamień, które można znaleźć na przykład przeglądając płytki łazienkowe Paradyż, a jednocześnie uzupełniając aranżacje o masywne, bogato zdobione lustra i mosiężne krany. Klasyczne białe płytki, jakie znajdziemy wybierając płytki łazienkowe Opoczno, mogą natomiast wystąpić w towarzystwie drewnianych blatów i fototapety.

Łazienka w stylu eklektycznym – preferowana kolorystyka

Łazienka w stylu eklektycznym powinna wbrew pozorom odznaczać się zachowaniem umiaru w doborze kolorystyki. Pamiętajmy, że łazienka jest przede wszystkim pomieszczeniem, w którym mamy się zrelaksować. Zbyt krzykliwe łączenie barw może przeszkodzić w osiągnięciu tego celu. Zamierzony efekt eklektyzmu da się uzyskać na inne sposoby – na przykład poprzez dobór elementów wyposażenia, dekoracji i mebli łazienkowych. Innymi słowy eklektyczna łazienka powinna zachować spójność barw w taki sposób, aby wszystkie występowały w jednej tonacji, albo stanowiły różnorodne tonacje jednego dominującego koloru – brązu, bieli czy zieleni.

Łazienka w stylu eklektycznym – ciekawe wyposażenie

Łazienka w stylu eklektycznym charakteryzuje się ogromną dowolnością w kwestii wyposażenia i dekoracji. Nowoczesna wolnostojąca wanna i bogato zdobione płytki łazienkowe Tubądzin? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na właśnie taką kompozycję. Designerskie meble w stylu vintage i dekoracyjna oprawa okna nawiązująca do wcześniejszych epok? Takie połączenia również będą mile widziane w eklektycznej łazience. Jedynym ograniczeniem przy jej urządzaniu jest tak naprawdę wyobraźnia osoby odpowiedzialnej za aranżację oraz konieczność uniknięcia zbytniego chaosu. Urządzona bez umiaru łazienka w stylu eklektycznym staje się bowiem dość kiczowata, więc efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Łazienka w stylu eklektycznym – jak zachować umiar?

Aby łazienka w stylu eklektycznym zachowała wymagany umiar stylistyczny, poszczególne jej elementy należy dobierać na zasadzie przełamywanie monotonii. Betonowe płytki pokrywające ścianę będą w tej aranżacji dobrze komponować się z mozaiką znajdującą się na podłodze. Jeśli ściana wydaje się zbyt monotonna i przygnębiająca, można na niej zawiesić masywne, dobrze oświetlone lustro. Świetnie sprawdzi się także surowa armatura łazienkowa wyposażona w miedziane, mosiężne lub chromowane elementy, przede wszystkim baterię. Ważne, aby przy zachowaniu spójności kolorystycznej, takich kontrastów nie było za wszelką cenę jak najwięcej.

All comments

Leave a Reply