Opinie o Nas
Nowoczesna łazienka - inspiracje!

Nowoczesna łazienka - inspiracje!

Nowoczesna łazienka ma niejedno oblicze. Epoka postmodernizmu pozwala na dobór praktycznie każdej aranżacji. Jednak najczęściej nowoczesne łazienki wyróżniają się dużą przestrzenią, prostotą designu, minimalizmem i futuryzmem, co nie wyklucza zastosowania w nich bardziej tradycyjnych i klasycznych, na przykład drewnianych motywów. Oto garść inspiracji i propozycji, którymi może się wyróżniać modna, nowoczesna łazienka.

Nowoczesna łazienka w odcieniach czerni i bieli

We współczesnych łazienkach chętnie stawiamy na spójne kompozycje kolorystyczne, złożone z maksymalnie trzech, a nawet jedynie dwóch dominujących barw. Ciekawą inspiracją jest między innymi czarno-biała nowoczesna łazienka. Białe ściany warto w niektórych miejscach pokryć na przykład kafelkami, a na podłodze pozostawić miejsce na czarne i białe płytki. Ciekawe propozycje można znaleźć przeglądając na przykład płytki łazienkowe Tubądzin.

Nowoczesna łazienka wyposażona w kamienne płytki

Dużą popularnością cieszą się również nowoczesne łazienki wyposażone w duże szare płytki imitujące kamień. To swego rodzaju powrót do klasyki, który jednocześnie doskonale wpisuje się we współczesne minimalistyczne trendy. Takie płytki można znaleźć przeglądając między innymi dobrze znane płytki łazienkowe Paradyż. Aby wnętrze nie prezentowało się zbyt ponuro, warto postawić dodatkowo na białe, czarne, a nawet drewniany akcenty i solidne oświetlenie – w tym naturalne.

Nowoczesne łazienki zdobione roślinami

Kolejne rozwiązanie, które wniesie sporo kolorytu do wnętrza, gdy stawiamy na monochromatyczne płytki do łazienki, stanowią akcenty roślinne. Warto wybierać gatunki cechujące się przede wszystkim rozłożystym, jasno zielonymi liśćmi. Przebywając w łazience poczujemy się wówczas bliżej natury.

Nowoczesna łazienka z wolnostojącą wanną

Nowoczesna łazienka coraz częściej nie może obyć się bez wolnostojącej wanny, która zdecydowanie bardziej intryguje wyglądem niż jej zabudowany odpowiednik. Jednocześnie warto postawić na podwieszaną toaletę oraz umywalkę spoczywającą na blacie – w ten sposób możemy zresztą wygospodarować więcej przestrzeni na ustawienie kosmetyków i akcesoriów łazienkowych.

Nowoczesne łazienki jako strefa relaksu

Obecnie coraz częściej swoje nowoczesne łazienki traktujemy ponadto jako strefę relaksu. W naszych pokojach kąpielowych, jeżeli pozwala na to przestrzeń, urządzamy domowe SPA. Warto wygospodarować miejsce na leżak i poduszki. Przebywanie w łazience staje się wówczas przyjemnością.

Nowoczesna łazienka z ogromnymi lustrami

Niejedna nowoczesna łazienka charakteryzuje się także obecnością wielu luster. Niektórzy spośród nas stawiają na klasyczne prostokątne warianty o dużej powierzchni. Alternatywę dla nich stanowią mniejsze lustra okrągłe, a nawet o nieregularnych kształtach. Ważne, aby wnętrze zachowało harmonię zgodnie z naszym gustem.

Mozaika pokrywająca ściany

Przeglądając na przykład płytki łazienkowe Opoczno możemy natknąć się na propozycje bardzo ciekawych mozaik. Najczęstszy wybór stanowią wspomniane już kompozycje bieli i czerni, ale w nowoczesnej łazience świetnie sprawdzą się także płytki hiszpańskie, pod warunkiem, że nie będą stanowić dominujące i kompozycji w pomieszczeniu.

All comments

Leave a Reply