Opinie o Nas
Łazienka dla dziecka

Łazienka dla dziecka

W domach jednorodzinnych standardowo posiadamy zazwyczaj więcej niż jedną łazienkę. To ogromny komfort – pozwala na stworzenie łazienki dla najmłodszych. Jej odpowiednia aranżacja z pewnością przypadnie dzieciom do gustu, a jednocześnie zachęci do dbania o higienę. Czym powinna charakteryzować się ciekawa i funkcjonalna łazienka dla dzieci? Oto garść inspiracji!

Kolorowa łazienka dla dzieci

Jeśli dysponujemy dużym budżetem i zakładamy, że w przyszłości łazienka dla dzieci będzie mogła zostać poddana kapitalnemu remontowi, warto urządzić to pomieszczenie w 100% z myślą o najmłodszych. Będzie to wymagało szczególnej aranżacji, zwłaszcza pod względem kolorystycznym. Wielobarwna łazienka dla dzieci przywiedzie na myśl świat kreskówek, bajek i zabawy. Najważniejszym elementem aranżacji będą kolorowe płytki łazienkowe, na przykład Domino płytki bądź płytki Paradyż. W ofercie obu dostawców nie brakuje produktów pozwalających zaaranżować pomieszczenie w jaskrawych kolorach. Można wówczas postawić na mozaikę bądź wzorzyste płytki charakteryzujące się jaskrawymi barwami.

Ponadczasowa łazienka dla dzieci

Łazienka dla dzieci może jednak zostać zaprojektowana w sposób pragmatyczny – tak, aby w miarę dorastania naszych podopiecznych pomieszczenie dało się łatwo zaaranżować z myślą o nastolatkach, którym krzykliwe barwy nie będą się podobać tak bardzo jak maluchom. Wówczas płytki do łazienki powinny przybierać raczej pastelowe kolory. Duży wybór w tym zakresie dają między innymi płytki Tubądzin. Różowe, błękitne czy beżowe płytki stanowią wówczas najlepszy, uniwersalny wybór. Wystarczającą neutralność na podłodze zapewnią natomiast białe płytki, których wybór jest ogromny.

Wygodna łazienka dla dzieci dostosowane do ich potrzeb

Niezależnie od przyjętej koncepcji, łazienka dla dzieci powinna być funkcjonalna, a więc umożliwiać maluchom wygodne z niej korzystanie. Warto mieć to na uwadze planując wyposażenie pomieszczenia. Niska wanna, nisko zawieszone umywalka i toaleta sprawią, że dzieci szybko nauczą się samodzielnego korzystania z łazienki. Na tym przecież zależy rodzicom. Projektując dom również warto wziąć pod uwagę obecność łazienki dla dzieci. W tym pomieszczeniu najlepiej postawić na nisko zawieszony parapet. Dodatkowe lustro może ciągnąć się od sufitu do podłogi.

Łazienka dla dzieci ze specjalnymi i elementami wyposażenia

Łazienka dla dzieci powinna zawierać także elementy dekoracyjne, które sprawią że najmłodsi poczują się w niej wspaniale. Mile widziane będą kolorowe dywaniki, zasłony i ręczniki. Deska klozetowa, przesłonki prysznicowe i inne dość łatwo wymienialne elementy mogą na przykład zawierać popularne motywy morskie – z rybkami i delfinami. Na podobnej zasadzie warto dobierać dyspensery do mydła, przybory toaletowe i wieszaki. Na rynku nie brakuje produktów ukazujących typowo dziecięce motywy. Ciekawym uzupełnieniem aranżacji będzie także kolorowy żyrandol. Korzystanie z tak urządzonej łazienki dla dzieci to z punktu widzenia najmłodszych sama przyjemność! Mycie rąk, zębów, a także kąpiele przestaną być przykro koniecznością.

All comments

Leave a Reply