Opinie o Nas
Czarno-biała łazienka – inspiracje w ciemnych kolorach

Czarno-biała łazienka – inspiracje w ciemnych kolorach

Czarna łazienka to marzenie wielu osób marzących o stylowej i charakterystycznej aranżacji. Ta wyrazista koncepcja prezentuje się naprawdę efektownie, jednak pod pewnymi warunkami. Każdy, kto rozważa postawienie właśnie na taki styl doskonale zdaję sobie sprawę, że czarna łazienka może optycznie pomniejszać pomieszczenie. Dysponując mniejszą powierzchnią często rezygnujemy z tego pomysłu.

Na szczęście problem można łatwo rozwiązać sprawiając jednocześnie, że pomieszczenie będzie prezentowało się jeszcze ciekawiej! Do wnętrza warto wprowadzić dodatkową barwę – w ten sposób powstanie stylowa czarno-biała łazienka. Oto kilka inspiracji związanych z tym ciekawym trendem aranżacyjnym.

1.      Czarna łazienka z mozaiką na podłodze

W tym przypadku czarna łazienka powstaje po ułożeniu na ścianach czarnych płytek. Ciekawe rozwiązania można znaleźć przeglądając płytki łazienkowe Paradyż. Na podłodze warto jednak przełamać schemat i ułożyć czarno-białą mozaikę. Czarne płytki doskonale odcinają się od białych.

2.      Czarna łazienka, czyli czarne elementy wyposażenia

Całkowicie czarna łazienka nigdy nie prezentuje się dobrze. Barwy w pokoju kąpielowym należy stosować z umiarem. W tej koncepcji postawimy na czarne dekoracje i elementy wyposażenia, które doskonale będą kontrastować z dominującą bielą. Czarny prysznic, meble, a nawet wanna. Dodatkowo czarne doniczki z roślinami, ceramika, wieszaki, obramowanie lustra i ręczniki. Liczba czarnych akcentów jest już wystarczająca. Teraz wystarczy przejrzeć płytki łazienkowe Opoczno bądź płytki łazienkowe Tubądzin, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie uzupełniające wystrój. Ciekawą propozycją będą płytki Pietrasanta, czy białe płytki imitujące cegły, które w ostatnich latach zyskują na popularności. Jeżeli w pomieszczeniu wciąż brakuje w czarnych akcentów, na podłodze można umieścić po prostu płytki czarno-białe.

3.      Czarno-biała łazienka z czarnymi blatami

W tej koncepcji wszystkie płytki do łazienki, podobnie jak większość dekoracji mają białą barwę. Czy to wciąż czarna łazienka? Oczywiście! Czarne akcenty są tu bardzo subtelne – chodzi przede wszystkim o blaty i grube obramowanie lustra, a także klamki w łazienkowych w szafkach. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, warto zadbać także o czarne framugi drzwi.

4.      Czarna łazienka z drewnianymi akcentami

Istnieje stereotyp, wedle którego czarna łazienka powinna być pozbawiona drewnianych elementów wyposażenia, ponieważ czerń słabo komponuje się z drewnem. Nic bardziej mylnego – wystarczy odpowiednio dobrać proporcje. Czarno-biała łazienka powinna charakteryzować się równomiernym rozłożeniem akcentów. Żadna z barw, a tym bardziej czerń, nie powinny wyraźnie dominować. W takiej konfiguracji swobodnie można postawić na stylowe drewniane blaty, framugi okien, ramę lustra, a nawet stanowiące ciekawą dekorację doniczki. Jeżeli w łazience umieszczamy większy mebel – nie zaszkodzi wyposażenie go w drewniane drzwi, których faktura i kolor będą dobrze korespondować z blatem. Żaden specjalista z zakresu wystroju wnętrz nie będzie miał zastrzeżeń do takiej aranżacji.

Czarna łazienka może być naprawdę efektowna, pod warunkiem, że wprowadzimy do niej również jaśniejsze akcenty. Możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone!

All comments

Leave a Reply