Opinie o Nas
Łazienka w stylu paryskim – jak urządzić?

Łazienka w stylu paryskim – jak urządzić?

Wedle współczesnych trendów nasze mieszkania i domy najczęściej urządzamy w sposób minimalistyczny i futurystyczny. Jednak taka aranżacja nie wszystkim przypada do gustu. Miłośnikom luksusu i elegancji powinna spodobać się łazienka w stylu paryskim, określana rzadziej jako łazienka w stylu francuskim. Na czym dokładnie polega ten sposób aranżacji? Jakie obowiązkowe elementy i kolorystykę powinna uwzględniać elegancka łazienka w stylu paryskim?

Czym charakteryzuje się łazienka w stylu paryskim?

Łazienka w stylu paryskim to ciekawa alternatywa wobec nowoczesnych aranżacji pokojów kąpielowych. Głównym założeniem tego stylu jest łączenie wysokiej funkcjonalności z ogromną elegancją. Łazienka w stylu francuskim swoją estetyką nawiązuje przede wszystkim do klasycyzmu i rokoko. Bardzo ważnym założeniem tego stylu jest umiłowanie symetrii, którą możemy dostrzec zarówno w całym pomieszczeniu, jak i w elementach wyposażenia. Te ostatnie nawiązują do klasycznej, zabytkowej estetyki, znanej z francuskich muzeów. Ponadto łazienka w stylu paryskim odznacza się w szerokim wykorzystaniem szlachetnych materiałów – marmuru, drewna czy polerowanego metalu lub ich współczesnych zamienników.

Łazienka w stylu paryskim kolorystyka

Łazienka w stylu paryskim wyróżnia się stonowaną, jasną kolorystyką, z czego zadowoleni będą właściciele mniejszych pomieszczeń kąpielowych. Jasne barwy optycznie je powiększają. Mile widziane są tutaj biel, beże i odcienie szarości. Te barwy doskonale prezentują się w pomieszczeniach wyposażonych w naturalne oświetlenie zapewniając efekt świeżości i czystości.

Łazienka w stylu paryskim – jak wybrać płytki?

W każdym pokoju kąpielowym szczególną rolę odgrywają płytki do łazienki, które nadają pomieszczeniu charakteru. Łazienka w stylu paryskim również zakłada ich szerokie wykorzystanie, zwłaszcza na podłodze. Bardzo ciekawym wyborem będą płytki Pietrasanta, które można znaleźć przeglądając płytki łazienkowe Tubądzin. Wyróżniają się one dostojnym wyglądem, który nawiązuje do faktury marmuru. Ciekawą alternatywą będą również jasne płytki łazienkowe Paradyż tworzące efektowną mozaikę. Urządzając łazienkę w stylu francuskim można też postawić na płytki łazienkowe Opoczno – na przykład jasne i błyszczące, które świetnie wyglądają w tej aranżacji.

Łazienka w stylu francuskim – obowiązkowe elementy wyposażenia

O charakterze aranżacji nie decydują wyłącznie płytki łazienkowe. Urządzając łazienkę w stylu paryskim można sobie pozwolić na zdecydowanie więcej przepychu. Doskonale sprawdzi się symetryczna wanna wolnostojąca z chromowaną baterią. Obowiązkowym punktem w tej aranżacji jest masywne bogato zdobione lustro – najlepiej w srebrnej ramie. Poza lustrem znajdującym się nad umywalką w pomieszczeniu można także umieścić duże lustro stojące na podłodze. Wśród elementów wyposażenia powinny także znaleźć się jasne, klasyczne meble, które nadadzą pokojowi kąpielowemu charakteru. Pod umywalką elegancko będzie prezentować się drewniany blat.

Łazienka w stylu paryskim zakłada także szerokie wykorzystanie ozdób, takich jak wazony z kwiatami, ceramika czy efektowne wysokiej jakości tkaniny. Po zmroku doskonale prezentować będą się w niej świece. Kąpiel w takich warunkach jest naprawdę relaksująca!

All comments

Leave a Reply