Opinie o Nas
Łazienka w stylu industrialnym, czyli loft w najlepszym wydaniu

Łazienka w stylu industrialnym, czyli loft w najlepszym wydaniu

Styl industrialny narodził się w Nowym Jorku w latach 50., kiedy to artyści wykorzystywali duże pomieszczenia opuszczonych fabryk, adaptując je na swoje pracownie. Łazienka w stylu loft może być niezwykle oryginalna i klimatyczna. Obecnie projektanci wnętrz czerpią całymi garściami ze stylu nowojorskich loftów, tworząc surowe powierzchnie o dużej funkcjonalności. Czym jeszcze charakteryzuje się łazienka w stylu loftowym?

Łazienka w stylu loft – przestrzeń i prostota

Łazienka w stylu industrialnym posiada kilka charakterystycznych elementów. Podstawą jest duża przestrzeń z widocznymi elementami konstrukcyjnymi. Ponadprzeciętne wysokości optycznie powiększają wnętrze, jednocześnie rodząc pewne wyzwania związane z doświetleniem. Na wysoko zawieszonym suficie warto umieścić wiszące żeliwne lampy lub żarówki bez klosza. Łazienka w stylu loft powinna być funkcjonalna i oszczędna. Dotyczy to zarówno mebli, sprzętów i dodatków. Należy unikać zbędnego nadmiaru rzeczy i umieścić wyłącznie to, co konieczne, czyli sanitariaty, umywalkę, lustro, miejsca do przechowywania akcesoriów oraz oświetlenie. Wszystkie przedmioty powinny spełniać konkretną funkcję, jednocześnie wpisując się charakterystyczne elementy stylu. Estetyka pozornie schodzi na dalszy plan, jednak miłośnicy stylu industrialnego doceniają surowość, wyjątkowość i monumentalność wnętrz. Łazienka w stylu loft zdecydowanie odzwierciedla nieco ekscentryczną osobowość mieszkańców.

Łazienka w stylu loftowym – charakterystyczne elementy

Łazienka w stylu loft charakteryzuje się dość oszczędnym, ale jednocześnie oryginalnym designem. Sprawdzą się baterie w kolorze miedzi, ozdobny syfon, umywalka na stelażu, przeszklona kabina prysznicowa i niekonwencjonalne dodatki. Łazienka w stylu industrialnym może posiadać geometryczne kontury i proste linie, które nadadzą wrażenie przestrzeni i podniosą walory estetyczne wnętrzu. Jakie jeszcze charakterystyczne elementy posiada łazienka w stylu loft? Akcentami dekoracyjnymi są odsłonięte rury, duże i proste lustra w drewnianej lub metalowej ramie oraz odkryta cegła. Murowane ściany są typowe dla tego stylu, jednak w nowoczesnym wydaniu można zastąpić je ceramiczną wersją w białym kolorze, która optycznie powiększa wnętrze. W tym przypadku sprawdzą się płytki łazienkowe Opoczno, Paradyż lub Tubądzin.

Łazienka w stylu loft powinna być przestrzenna i dobrze przemyślana. Może posiadać wielkoformatowe płytki do łazienki, podkreślające industrialny charakter wnętrza. Warto postawić na imitację surowego betonu, drewna czy cegły. Płytki łazienkowe Paradyż, Opoczno lub Tubądzin doskonale nawiązują do przemysłowego wystroju, jednocześnie nie przytłaczając wnętrza. Łazienka w stylu loft sprawdzi się również w przypadku małych powierzchni w bloku. Jednak należy trzymać się kilku podstawowych zasad, które pozwolą optycznie powiększyć wnętrze. Dotyczy to przede wszystkim kolorów i materiałów. Świetnie sprawdzą się dość ekscentryczne dodatki w postaci starych zegarów, przemysłowych lamp, a także metalowych szafek i stalowych akcesoriów.

Łazienka w stylu loft w stonowanych kolorach

Mała łazienka w stylu loftowym powinna być utrzymana w stonowanych, zimnych barwach. Najlepiej sprawdzą się białe ściany i szare płytki, które optycznie powiększają wnętrze. Dobrym pomysłem jest zastosowanie betonu w łazience, jednak w bardziej minimalistycznym wydaniu. Równie świetnym rozwiązaniem są imitujące beton płytki do łazienki, położone tylko na jednej ścianie lub stanowiące obudowę wanny. Łazienka w stylu industrialnym wykorzystuje również żelazo, szkło i stal, jednak ich dość ascetyczny charakter można przełamać surowym drewnem lub płytkami imitującymi cegłę. W tej stylistyce utrzymane są płytki łazienkowe Tubądzin, Opoczno i Paradyż.

All comments

Leave a Reply