Opinie o Nas
Styl minimalistyczny w łazience!

Styl minimalistyczny w łazience!

Minimalizm we wnętrzach to gorący trend ostatnich lat. Łazienka w stylu minimalistycznym urzeka wyjątkową estetyką, prostotą i nowoczesnością. Pozbawiona jest zbędnych dodatków i ozdób. Łazienki w stylu minimalistycznym zdecydowanie nie są nudne! Trzeba tylko pamiętać o wyborze odpowiednich form i dodatków. Jak uzyskać pożądany efekt w oparciu o prostotę i elegancję? Podpowiadamy!

Czym charakteryzuje się łazienka w stylu minimalistycznym?

Czyste formy, funkcjonalność, stonowane kolory, gładkie powierzchnie – to sprawdzony przepis na łazienki w stylu minimalistycznym. We wnętrzu ma panować przejrzystość i porządek. Cechą charakterystyczną minimalistycznego stylu jest ograniczenie kolorów do minimum. Warto postawić na biel, czerń lub szarości.

Jednak równie dobrze całość może być zdominowana przez chłodny fiolet, brąz czy zimny błękit. Łazienka w stylu minimalistycznym powinna opierać się na jednej podstawowej zasadzie projektowania – należy zastosować 2-3 kolory, aby uzyskać harmonię i spójność stylizacyjną. Charakterystyczną cechą łazienki w stylu minimalistycznym jest wykorzystanie sztucznych materiałów, na przykład metalu, szkła, PCV czy plastiku.

Płytki do łazienki mogą przebierać duże formaty, które optycznie powiększają wnętrze. Należy pamiętać, że wnętrze nie może posiadać zbyt wielu dekoracji. Designerskie baterie umywalkowe, szafki czy umywalki nablatowe mogą same w sobie stać się ozdobą wnętrza. Równie ważne jest oświetlenie. Minimalistyczny efekt zapewnią podświetlenia punktowe czy listwy ledowe. Podwieszany sedes i umywalka, ukryte gniazdka czy fronty półek otwierane na dotyk to doskonałe rozwiązania, które podkreślą prostotę łazienki. W stylu minimalistycznym liczy się przede wszystkim prostota i oszczędność w dodatkach.

Łazienka w stylu minimalistycznym – mniej, znaczy więcej

Łazienka w stylu minimalistycznym to współczesna odpowiedź na wszystko co przeciętne i masowe. Nie ma tu miejsca na przepych, zbędne przedmioty i bałagan. Należy przede wszystkim skoncentrować się na istocie rzeczy, czyli funkcjonalności, której towarzyszy wysoka estetyka. Styl minimalistyczny można interpretować na różne sposoby, jednak zawsze liczy się piękno prostoty i czystość form.

Łazienka w stylu minimalistycznym musi być starannie przemyślana, by stworzyć harmonijne i spójne wnętrze. Warto postawić na geometryczne bryły i gładkie powierzchnie. Zdecydowanie sprawdzą się wielkoformatowe płytki łazienkowe Opoczno, Paradyż lub Tubądzin. Płytki łazienkowe mają szansę stworzyć tło do aranżacji, eksponując armaturę i minimalistyczne meble.

Jak uzyskać efekt minimalistycznej łazienki?

Łazienka w stylu minimalistycznym może być zarówno surowa, jak i przybierać bardziej przytulny klimat. Jeżeli lubimy nowoczesne formy, ale nie chcemy rezygnować z ciepłego wnętrza, warto postawić na drewnopodobne płytki łazienkowe Tubądzin, Opoczno lub Paradyż, które odwzorowują naturalne drewno z mniej lub bardziej wyraźnym rysunkiem słojów. Łazienka w stylu minimalistycznym nie straci przytulnego klimatu, nawet jeżeli wybierzemy szkło i stal do aranżacji. Jednak jest jeden warunek – te materiały należy wykorzystać w odpowiednich proporcjach i ilościach.

Prosta ścianka prysznicowa z przezroczystego szkła i stalowe elementy szafek łazienkowych stworzą wrażenie wyważonej i prostej przestrzeni. Równie dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek inspirowany strukturą betonu. W połączeniu z płytkami drewnopodobnymi, łazienka zyska bardziej przytulny klimat, nie tracąc nowoczesnego i minimalistycznego charakteru. Beton nie tylko doskonale pasuje do minimalistycznych wnętrz, ale również tych w stylu glamour, pełnych przepychu i blasku. To dość niecodzienne połączenie, ale może dać znakomity i niepowtarzalny efekt. Łazienka w stylu minimalistycznym powinna odznaczać się geometrycznymi formami, a płytki łazienkowe Paradyż, Tubądzin czy Opoczno pozwalają na stworzenie niecodziennych aranżacji, dostosowanych do gustu i potrzeb domowników.

All comments

Leave a Reply